Skip to main content
 

O NAS

NASZA MISJA

Nasza misja jest prosta i przejrzysta. Tworzymy nowe możliwości wprawiając świat w ruch.

WYPRODUKOWANE W POLSCE

Wszystkie nasze systemy ruchu projektujemy, budujemy, rozwijamy i testujemy w Polsce. Od 2009 r. jesteśmy wiodącym producentem platform ruchu i komponentów do symulatorów.
Wysoka jakość naszych produktów i usług jest dla nas priorytetem, co potwierdza Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wytycznymi ISO 9001:2015.

PRZESŁANIE FIRMY

Wierzymy, że w erze przełomowych zmian w systemie szkolenia przy użyciu gogli VR/AR/MX, platformy ruchu stały się nieodłączną ich częścią, a nie luksusem.
Michał Stanek, CEO

Michał Stanek i Paweł Koczan

NASZA HISTORIA

2022 | NIEZALEŻNOŚĆ – BUDUJEMY NOWĄ SIEDZIBĘ FIRMY!

W 2021 roku rozpoczęliśmy budowę nowego zakładu produkcyjnego, który stał się lokalizacją dla nowoczesnej linii produkcyjnej naszych urządzeń.

Nasze platformy ruchu to idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa z wyspecjalizowaną technologią ruchu. Jedynym ograniczeniem kreatywności inżynierów Motion Systems był brak dostaw lub przerwane łańcuchy dostaw komponentów dostępnych na rynku. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii i wykorzystaniu nowej linii produkcyjnej ograniczenie to zostało zniwelowane, a przed inżynierami MS otworzyły się nowe możliwości. Nowa linia produkcyjna to większa niezależność od dostawców, usprawnienie procesu dostosowywania systemów ruchu do wymagań rynkowych oraz rozwój portfolio produktów wykorzystujących zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Kolejnym elementem składowym rozwoju Motion Systems w kraju oraz za granicą jest potencjał inżynieryjno-projektowy oraz skrupulatna kontrola jakości. Wiedza, doświadczenie, kreatywność i elastyczność to główne cechy pracowników działów technicznych Motion Systems. Niezawodność naszych produktów i nowoczesny design oparte są na fundamencie szeroko zakrojonego programu badań i testów prowadzonego przez Dział Rozwoju w nowym laboratorium do budowy prototypów.

Wysokiej klasy maszyny pozwalają na doskonalenie rozwiązań technicznych i optymalizację cech użytkowych naszych systemów ruchu oraz wdrażanie nowych linii produktowych. Efektem dynamicznie realizowanego programu testowania oraz skrupulatnie prowadzonej kontroli jakości jest seryjna produkcja platform ruchu z linii: Professional, QS, HS, MIL oraz równoległa produkcja systemów ruchu dostosowanych do niestandardowych aplikacji.

2021 | QUBIC SYSTEM PREMIERA

Światowa premiera produktów marki QUBIC SYSTEM.

Technologia siłowników liniowych.

Qubic System opiera się na sprzęcie i sterownikach zaprojektowanych przez nas do wykonywania konkretnego zadania, jakim jest sterowanie silnikami w aplikacjach symulatorów pojazdów. Doskonale rozumiemy, że aby osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie, trzeba mieć pełną kontrolę nad oprogramowaniem i sprzętem – tutaj nie ma drogi na skróty.
Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć najszybsze na świecie siłowniki liniowe (maksymalna prędkość 800mm/s) umożliwiające natychmiastową reakcję na sytuację podczas symulacji. Taka prędkość jest kluczowa, aby nadążyć za telemetrią zapewnianą przez oprogramowanie symulacyjne (gra/aplikacja). Algorytm sterowania silnikiem został opracowany od podstaw do użytku wyłącznie w aplikacjach symulacyjnych. Sygnał pozycjonowania jest analizowany i wstępnie przetwarzany bezpośrednio przez sterownik, dzięki czemu możliwa jest zmiana wszystkich parametrów sterownika praktycznie bez kosztów (czasu). Dodatkowo zmniejszyliśmy czas opóźnienia i utrzymujemy go poniżej 8 ms.

2021 | SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

Najwyższa jakość jest dla nas priorytetem. Miło nam poinformować, iż otrzymaliśmy Certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2015 dotyczący Systemu Zarządzania Jakością. Cały proces projektowania i produkcji oparty jest na procedurach i liniach technologicznych. Każdy pojedynczy wyprodukowany przez nas element trafia do działu kontroli jakości, gdzie jest przez nas dokładnie badany i testowany przed zapakowaniem i wysłaniem do klienta.
https://motionsystems.pl/certyfikat-iso-90012015/

2020 | BEZ OGRANICZEŃ

Pierwsza połowa roku jest dla nas przełomowa. W naszej ofercie pojawiają się trzy nowe maszyny. QS-S25 platforma ruchu z serii Qubic System o 6 stopniach swobody przeznaczona do zadań specjalnych, PS-3ROT-150 unikalne rozwiązanie o nieograniczonym ruchu wokół 3 osi oraz MIL-301-S1/S2, nowoczesna i kompaktowa platforma ruchu wraz z dedykowanym siedziskiem. Rozpoczęliśmy także prace nad oryginalnym, modułowym i w pełni rekonfigurowalnym systemem ruchu – premiera wkrótce!

2019 | SERIA MIL

W portfolio produktów pojawia się nowa platforma ruchu HS-210 (Next Level Racing Traction Plus), która wyznacza nową jakość w symulacji ruchu przeznaczonej zarówno dla profesjonalistów jak i użytkowników domowych. Równocześnie powstaje nowa linia produktowa MIL, w skład której wchodzą urządzenia takie jak RCM-C420 oraz MIL-203-S1/S2. Jako producent i dostawca technologii ruchu bardzo aktywnie uczestniczymy w największych na świecie wydarzeniach poświęconych symulacji i szkoleniom w sektorze obrony i bezpieczeństwa. Produkty z serii MIL cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu mamy możliwość współpracy z międzynarodowym partnerem, firmą Bohemia Interactive Simulation.

2018 | WPROWADZENIE TS-10

Rozpoczęliśmy rok od wprowadzenia do sprzedaży certyfikowanego symulatora samochodu ciężarowego i autobusu. Symulator spełnia wymagania przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 08.04.2011 w sprawie urządzeń do symulowania jazdy w warunkach specjalnych. Trzy takie symulatory jeżdżą już po Polsce i są używane do szkolenia zawodowych kierowców każdego dnia.

2017 | VR HEADWAY

Zaprezentowaliśmy kompensację ruchu dla okularów wirtualnej rzeczywistości zwaną VR HeadWay. Od tego momentu nasze platformy są przygotowane do działania z technologią VR. Do zespołu dołączyły nowe osoby. Ich kreatywność, bezkompromisowość, wiedza i doświadczenie sprawiły, że obecnie poszerzamy swoje spektrum działania o nowe horyzonty. Rozpoczęliśmy także prace nad symulatorem samochodu ciężarowego i autobusu – nazwa kodowa TS-10.

2016 | ROZWÓJ

Dzięki pracy nad HS-201 stworzyliśmy ulepszone technologicznie wersje HS-202 i HS-203. Dzięki temu Motion Systems stało się jednym z kluczowych producentów na rynku platform ruchu. Następnie głównym celem zespołu R&D stał się projekt Traction Plus.

2015 | SERIA HS

Zaprojektowaliśmy nową kompaktową platformę ruchu nazwaną HS-201 (Next Level Racing Motion V1). Nasi klienci mogą teraz budować wymarzone symulatory w domach bez potrzeby posiadania ogromnego budżetu. Jesteśmy pod wrażeniem w jak wielu różnych aplikacjach HS-201 znalazła zastosowanie. Udoskonaliliśmy także nasze oprogramowanie wprowadzając dodatkowe funkcje oraz dostosowując je do coraz większych wymagań stawianych przez klientów.

2014 | DOF

W ofercie pojawiają się nowe platformy ruchu 2DoF, 3DoF i 6DoF które charakteryzują się jeszcze lepszą dynamiką, miłym dla oka wyglądem i dopracowanymi detalami. Wprowadziliśmy także wyróżniający się, jednolity i niepowtarzalny styl dla wszystkich naszych urządzeń.

2013 | WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY

Zaprezentowaliśmy nasz pierwszy, oficjalny produkt podczas militarnej międzynarodowej wystawie w Kielcach. Byliśmy bardzo dumni z faktu pojawienia się na wydarzeniu. Nasza firma zyskała nowe lokum we Wrocławskim Parku Technologicznym.

2009-2012 | PIERWSZE DECYZJE

Z powodu dynamicznego rozwoju i ogromnego zapotrzebowania rynku na platformy ruchu, systemy mobilne i komponenty do symulatorów, stworzyliśmy  firmę – Motion Systems. Pierwsze prototypy oraz µControllers zostały wyprodukowane i dostarczone do klientów.