O NAS

NASZA MISJA

Nasza misja jest prosta i przejrzysta. Tworzymy nowe możliwości wprawiając świat w ruch.

WYPRODUKOWANE W POLSCE

Wszystkie nasze systemy ruchu projektujemy, budujemy, rozwijamy i testujemy w Polsce. Od 2009 r. jesteśmy wiodącym producentem platform ruchu i komponentów do symulatorów.
Wysoka jakość naszych produktów i usług jest dla nas priorytetem, co potwierdza Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wytycznymi ISO 9001:2015.

PRZESŁANIE FIRMY

Wierzymy, że w erze przełomowych zmian w systemie szkolenia przy użyciu gogli VR/AR/MX, platformy ruchu stały się nieodłączną ich częścią, a nie luksusem.
Michał Stanek, CEO

Michał Stanek i Paweł Koczan

NASZA HISTORIA

2021 | QUBIC SYSTEM PREMIERA

Światowa premiera produktów marki QUBIC SYSTEM.

Technologia siłowników liniowych.

Qubic System opiera się na sprzęcie i sterownikach zaprojektowanych przez nas do wykonywania konkretnego zadania, jakim jest sterowanie silnikami w aplikacjach symulatorów pojazdów. Doskonale rozumiemy, że aby osiągnąć mistrzostwo w tej dziedzinie, trzeba mieć pełną kontrolę nad oprogramowaniem i sprzętem – tutaj nie ma drogi na skróty.
Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć najszybsze na świecie siłowniki liniowe (maksymalna prędkość 800mm/s) umożliwiające natychmiastową reakcję na sytuację podczas symulacji. Taka prędkość jest kluczowa, aby nadążyć za telemetrią zapewnianą przez oprogramowanie symulacyjne (gra/aplikacja). Algorytm sterowania silnikiem został opracowany od podstaw do użytku wyłącznie w aplikacjach symulacyjnych. Sygnał pozycjonowania jest analizowany i wstępnie przetwarzany bezpośrednio przez sterownik, dzięki czemu możliwa jest zmiana wszystkich parametrów sterownika praktycznie bez kosztów (czasu). Dodatkowo zmniejszyliśmy czas opóźnienia i utrzymujemy go poniżej 8 ms.

2021 | SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ

Najwyższa jakość jest dla nas priorytetem. Miło nam poinformować, iż otrzymaliśmy Certyfikat zgodny z normą ISO 9001:2015 dotyczący Systemu Zarządzania Jakością. Cały proces projektowania i produkcji oparty jest na procedurach i liniach technologicznych. Każdy pojedynczy wyprodukowany przez nas element trafia do działu kontroli jakości, gdzie jest przez nas dokładnie badany i testowany przed zapakowaniem i wysłaniem do klienta.
https://motionsystems.pl/certyfikat-iso-90012015/

2020 | BEZ OGRANICZEŃ

Pierwsza połowa roku jest dla nas przełomowa. W naszej ofercie pojawiają się trzy nowe maszyny. QS-S25 platforma ruchu z serii Qubic System o 6 stopniach swobody przeznaczona do zadań specjalnych, PS-3ROT-150 unikalne rozwiązanie o nieograniczonym ruchu wokół 3 osi oraz MIL-301-S1/S2, nowoczesna i kompaktowa platforma ruchu wraz z dedykowanym siedziskiem. Rozpoczęliśmy także prace nad oryginalnym, modułowym i w pełni rekonfigurowalnym systemem ruchu – premiera wkrótce!

2019 | SERIA MIL

W portfolio produktów pojawia się nowa platforma ruchu HS-210 (Next Level Racing Traction Plus), która wyznacza nową jakość w symulacji ruchu przeznaczonej zarówno dla profesjonalistów jak i użytkowników domowych. Równocześnie powstaje nowa linia produktowa MIL, w skład której wchodzą urządzenia takie jak RCM-C420 oraz MIL-203-S1/S2. Jako producent i dostawca technologii ruchu bardzo aktywnie uczestniczymy w największych na świecie wydarzeniach poświęconych symulacji i szkoleniom w sektorze obrony i bezpieczeństwa. Produkty z serii MIL cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu mamy możliwość współpracy z międzynarodowym partnerem, firmą Bohemia Interactive Simulation.

2018 | WPROWADZENIE TS-10

Rozpoczęliśmy rok od wprowadzenia do sprzedaży certyfikowanego symulatora samochodu ciężarowego i autobusu. Symulator spełnia wymagania przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 08.04.2011 w sprawie urządzeń do symulowania jazdy w warunkach specjalnych. Trzy takie symulatory jeżdżą już po Polsce i są używane do szkolenia zawodowych kierowców każdego dnia.

2017 | VR HEADWAY

Zaprezentowaliśmy kompensację ruchu dla okularów wirtualnej rzeczywistości zwaną VR HeadWay. Od tego momentu nasze platformy są przygotowane do działania z technologią VR. Do zespołu dołączyły nowe osoby. Ich kreatywność, bezkompromisowość, wiedza i doświadczenie sprawiły, że obecnie poszerzamy swoje spektrum działania o nowe horyzonty. Rozpoczęliśmy także prace nad symulatorem samochodu ciężarowego i autobusu – nazwa kodowa TS-10.

2016 | ROZWÓJ

Dzięki pracy nad HS-201 stworzyliśmy ulepszone technologicznie wersje HS-202 i HS-203. Dzięki temu Motion Systems stało się jednym z kluczowych producentów na rynku platform ruchu. Następnie głównym celem zespołu R&D stał się projekt Traction Plus.

2015 | SERIA HS

Zaprojektowaliśmy nową kompaktową platformę ruchu nazwaną HS-201 (Next Level Racing Motion V1). Nasi klienci mogą teraz budować wymarzone symulatory w domach bez potrzeby posiadania ogromnego budżetu. Jesteśmy pod wrażeniem w jak wielu różnych aplikacjach HS-201 znalazła zastosowanie. Udoskonaliliśmy także nasze oprogramowanie wprowadzając dodatkowe funkcje oraz dostosowując je do coraz większych wymagań stawianych przez klientów.

2014 | DOF

W ofercie pojawiają się nowe platformy ruchu 2DoF, 3DoF i 6DoF które charakteryzują się jeszcze lepszą dynamiką, miłym dla oka wyglądem i dopracowanymi detalami. Wprowadziliśmy także wyróżniający się, jednolity i niepowtarzalny styl dla wszystkich naszych urządzeń.

2013 | WROCŁAWSKI PARK TECHNOLOGICZNY

Zaprezentowaliśmy nasz pierwszy, oficjalny produkt podczas militarnej międzynarodowej wystawie w Kielcach. Byliśmy bardzo dumni z faktu pojawienia się na wydarzeniu. Nasza firma zyskała nowe lokum we Wrocławskim Parku Technologicznym.

2009-2012 | PIERWSZE DECYZJE

Z powodu dynamicznego rozwoju i ogromnego zapotrzebowania rynku na platformy ruchu, systemy mobilne i komponenty do symulatorów, stworzyliśmy  firmę – Motion Systems. Pierwsze prototypy oraz µControllers zostały wyprodukowane i dostarczone do klientów.