Skip to main content

Często zadawane pytania

FAQ – Ty pytasz, my odpowiadamy

Czy mogę nagrać ruch za pomocą joysticka a nastepnie użyć zapisanych danych do sterowania platformą?

ForceSeatPM nie oferuje możliwości zapisania ruchu joysticka do pliku. Bez problemu natomiast można to wykonać za pomocą Motion Theater lub z poziomu własnej aplikacji z wykorzystaniem ForceSeatMI SDK.

Czy mogę sterować platformą za pomocą joysticka?

Tak. Po podłączeniu joysticka do portu USB w komputerze, ForceSeatPM stworzy dla niego profil. Aktywuj ten profil i skonfiguruj mapowanie poszczególnych osi a będziesz mógł kontrolować ruch platformy. Wspierane są urządzenia zgodne z Direct Input, ale upewnij się że twój joystick wykorzystuje dobrej jakości potencjometry, inaczej w sygnale sterującym pojawia się szumy i zakłócenia.

W sytuacji kiedy więcej niż jedna platforma jest podłączona do tej samej sieci LAN, czas odpowiedzi wzrasta z 5ms do 1500ms. Co jest przyczyną?

Upewnij się czy wszystkie platformy podłączone do tej samej sieci lokalnej mają na pewno ustawione różne adresy MAC. Możesz to sprawdzić używając naszego programu z linii poleceń mosyct.exe. Zalecamy sprawdzenie konfiguracji poszczególnych platform ruchu poprzez połączenie USB.

Gra używająca VR przestała działać lub niespodziewanie się wyłącza. Czy jest to spowodowane przez VR HeadWay?

Sugerujemy odinstalować komponenty modułu VR Headway, uruchomić ponownie komputer i przetestować grę jeszcze raz aby upewnić się czy problem na pewno jest powodowany przez nasze oprogramowanie. Integrację VR HeadWay ze sterownikami VR można usunąć z poziomu Help and Support w sekcji Repair.

Software Development Kit

Jedna linijka kodu i dane potrzebne do sterowania platformą są automatycznie generowane co jedną klatkę w Unity 3D i Unreal Engine. To naprawdę jest takie proste.

Więcej

Niepożądane pozorne ruchy głowy w VR

Nasza unikalna technologia zwana VR HeadWay gwarantuje, że twoja głowa w wirtualnym świecie jest nieczuła na ruchy spowodowane pracą platformy. Eliminowane są tylko te niechciane i fałszywe, a Ty nadal możesz bez ograniczeń rozglądać się po wirtualnym świecie.

Więcej

Platformy ruchu w działaniu

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś nas odwiedził i zobaczył platformy ruchu w działaniu. Zawsze mamy jedno albo dwa stanowiska gotowe do przeprowadzenia prezentacji. Umów się na spotkanie i przyjedź do nas, zawsze jesteś mile widziany.

Więcej

Za dużo opcji

Jeśli nie jesteś w 100% pewien jakiej platformy ruchu potrzebujesz, chętnie pomożemy Ci w wyborze. Przygotowaliśmy wyczerpujący przewodnik, który pozwoli Ci określić jaki produkt będzie najlepszy dla twojej wymarzonej aplikacji.

Więcej

FAQ