Skip to main content
Razem budujmy symulatory

Nieważne jak skomplikowany i wymagający jest Twój projekt, jesteśmy po to by Cię wspierać i służyć pomocą w budowie wymarzonego symulatora.

Symulator samochodu wyścigowego

Jeśli budujesz symulator samochodu wyścigowego niezbędna będzie platforma ruchu, która jest szybka i potrafi generować wibracje o wysokiej częstotliwości. W zależności od rodzaju symulowanych wyścigów może okazać się, że trzeba użyć specjalistycznej maszyny do symulowania podsterowności lub nadsterowności.

Zobacz produkty

Ile stopni swobody potrzebuję?

Wszystko zależy od rodzaju samochodu i symulowanych wyścigów. Jeśli nadsterowność i podsterowność nie są kluczowe, wystarczający będzie symulator dwu lub trzyosiowy. Maszyny poruszające tylko fotelem kierowcy zwykle oferują najszybszy czas reakcji oraz największą prędkość. Jeśli zależy Ci na manipulacji całą ramą, konieczne będzie użycie maszyny trzyosiowej, która posiada o wiele większy udźwig. Najwięcej możliwości daje maszyna sześcioosiowa lub system dwuosiowy ze zintegrowaną dedykowaną jednostką przystosowaną do symulacji podsterowności lub nadsterowności.

Jak duży udźwig jest potrzebny?

Najważniejsze są wymiary ładunku, środek ciężkości i rozłożenie masy a nie waga sama w sobie. Duży (3x3x3m), stosunkowo lekki ładunek (~100kg) może sprawić kłopoty maszynie, której udźwig wynosi nawet około 1500kg.

Podsterowność i nadsterowność

Oba te zjawiska mogą być zasymulowane z wykorzystaniem maszyny sześcioosiowej lub dedykowanego systemu.

Okulary wirtualnej rzeczywistości czy system wielu monitorów?

Dla systemów dwuosiowych odpowiednie będą oba rozwiązania, wybór zależy od Twoich preferencji. Dla maszyn trzyosiowych lub sześcioosiowych konfiguracja wielu monitorów jest dość skomplikowana. Niezbędne może okazać się limitowanie ruchów platformy aby obraz video był widoczny w całym zakresie pracy. Można tego uniknąć instalując wyświetlacze bezpośrednio na platformie co jednak zwiększa masę ładunku i może warunkować zmianę systemu ruchu na większy.

Czy maszyna sześcioosiowa to jedyny wybór?

Tak, w tej kategorii jedyną opcją są duże i sześcioosiowe maszyny. Tylko one są w stanie wygenerować pełną gamę prędkości i przyspieszeń kątowych. Z wykorzystaniem kinematyki odwrotnej możliwa jest dodatkowo symulacja podsterowności lub nadsterowności.

Jak duży udźwig jest potrzebny?

Ponieważ mamy do czynienia z instalacją o dużym momencie bezwładności, zalecamy platformy o udźwigu dwukrotnie większym niż masa planowanego ładunku.

Pełnowymiarowy symulator pojazdu

Symulatory z pełnowymiarową kabiną pojazdu stanowią dość specyficzną rodzinę urządzeń. Platforma ruchu musi być w stanie wygenerować pełen zestaw przyspieszeń i prędkości. Dodatkowe zagadnienie stanowi z reguły bardzo duża waga samej kabiny i niezbędnej aparatury pomocniczej.

Zobacz produkty

Pełnowymiarowy symulator lotniczy

Płynny i łagodny ruch, wzbogacony o odpowiedniej częstotliwości wibracje to podstawa profesjonalnego symulatora lotu. Dla osiągniecia najwyższej jakości symulacji i odwzorowania sił działających na samolot podczas lotu zalecamy systemy sześcioosiowe.

Zobacz produkty

Czy maszyna sześcioosiowa to jedyny wybór?

W niewielu przypadkach mogą sprawdzić się systemy trzyosiowe, jednak ze względu na specyfikę tego rodzaju projektów rekomendujemy maszyny sześcioosiowe.

Jak duży udźwig jest potrzebny?

Ponieważ mamy do czynienia z instalacją o dużym momencie bezwładności, zalecamy platformy o udźwigu dwukrotnie większym niż masa planowanego ładunku.

Czy maszyna sześcioosiowa to jedyny wybór?

Symulacja jazdy pociągiem przez maszynę trzyosiową może być wykonana, jednak odwzorowanie jazdy po torach i wierne odtworzenie towarzyszących jej efektów będzie w pełni możliwe tylko dla maszyny sześcioosiowej.

Jak duży udźwig jest potrzebny?

Ponieważ mamy do czynienia z instalacją o dużym momencie bezwładności, zalecamy platformy o udźwigu dwukrotnie większym niż masa planowanego ładunku.

Symulator pociągu

Duży, sześcioosiowy system ruchu poradzi sobie doskonale z wymagającą i ciężką konstrukcją jaką jest kabina lokomotywy. Jazda po torach, gwałtowne hamowanie, zatrzymywanie się, ruszanie z pełnym załadunkiem to tylko niektóre sytuacje, które wymagają platformy ruchu najwyższej jakości.

Zobacz produkty

Testowanie urządzeń przemysłowych

Wybór nie jest prosty, jednak szeroka gama oferowanych przez nas urządzeń pozwala na dużą swobodę i elastyczność. Najwyższa jakość użytych komponentów, dokładność pozycjonowania, możliwość pracy w trudnych warunkach pozwalają na szerokie zastosowanie naszych sytstemów ruchu.

Zobacz produkty

Ile stopni swobody potrzebuję?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od rodzaju urządzeń, które chcesz poddać testom.

Jak duży udźwig jest potrzebny?

Najważniejszymi czynnikami są gabaryty, środek ciężkości i rozłożenie masy a nie waga ładunku sama w sobie.

Jak dokładne jest pozycjonowanie dostępnych maszyn?

Błąd ustalenia pozycji wynosi od 0.01mm do 0.36mm, dzięki temu otrzymujemy bardzo dużą powtarzalność ruchu. Dokładność pozycjonowania może być osiągnięta dzięki precyzji obliczeń kinematyki odwrotnej i wysokiej jakości doskonale spasowanych elementów.

Użytek zewnętrzny?

Większość wykorzystywanych przez nas komponentów posiada klasę szczelności IP57. Dodatkowo możemy ocynkować metalowe części dolnej i górnej ramy. Należy jednak pamiętać, że szafa zasilająca nie jest przeznaczona do użytku na zewnątrz.

Jakie są opóźnienia przetwarzania danych?

Dla serii PS sprzętowy kontroler wysyła komendy sterujące do falowników w odstępach około 4ms. Falowniki natomiast raportują położenie silników co 10ms.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to zazwyczaj nie ma potrzeby wysyłania danych częściej niż co 10ms (50Hz), ponieważ falownik musi mieć chwilę czasu na interpretację przychodzących sygnałów. Odczyt pozycji silników odbywa się co 10ms (100Hz).

Porównanie wielkości 6DoF

Nie rzucamy słów na wiatr

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, który system wybrać to skontaktuj się z nami. Nasz zespół z chęcią odpowie na wszystkie pytania i pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Podziel się swoimi uwagami

Opisz szczegółowo swój projekt i wyślij do nas zapytanie.

Analiza wymagań

Zespół projektowy zweryfikuje postawione wymagania i zaproponuje optymalny system ruchu.

Zbuduj symulator marzeń

Wybierz systemu ruchu i zastosuj go w swoim projekcie.

Skontaktuj się z namiFAQWszystkie produkty

Jak wybrać odpowiednią platformę